• aaa

  Poznávačka krás Maďarska - toulání po severu 

 • CAT700

  Non-stop adventure závod přes Katalánsko - z Pyrenejí až k moři

 • Toulání Šumavou
  Toulání Šumavou

  Extrémní non-stop MTB závod

 • 1000 miles
  1000 miles

  Non-stop extrémní adventure závod napříč Československem by Jan Kopka

 • Bohemia Divide 2019

  Non-stop bike packing závod 700km dlouhý z nejjižnějšího do nejsevernějšího místa ČR 

A A A

ROBOCOPY je robusní nástroj pro kopírování dat, který je obsažen ve Windows již několik let (dříve byla nutná doinstalace). 

Nástroj má nesčetné možnosti parametrizování a je neskutečně rychlý a v jeho neprospěch hovoří pouze to, že je nutné jej ovládat přes příkazovou řádku, protože nemá grafické rozhraní. 

Naopak oceníte pokročilé funkce, které v normálních kopírovacích programech a managerech nenajdete. Např.možnost zachovat či přepsat časová razítka, rozhodovat o kopírování podle atributů, měnit atributy souborů, použít vícevláknové kopírovaní, definovat počet pokusů o kopírování nebo metodu přístupu k datům, pokud jsou použita práva na složky a soubory atd. 

Pokud často kopírujete data, vytváříte dávky pro zálohování a nebo chcete využít rychlé vícevláknové kopírování, Robocopy si jistě oblíbíte

 

Nejjednodušší použití robocopy bez parametrů je (pozor, nekopíruje podadresáře, pouze soubory)

robocopy c:\zdrojovy_adesar d:\cilovy_adresar

 

Funkce automatické dokončování emailových adres neboli našeptávač funguje tak, že když někomu odešlete email Outlook si adresu příjemce zapamatuje a při příštím odesílání mailu (při vyplňování adresy příjemce) vám tuto adresu nabídne.

Hodně uživatelů si myslí, že se tyto adresy berou z kontaktů, ale není to tak. Proto při migraci emailového účtu na jiný počítač způsobem přenosu PST souboru se tento seznam nepřenese. 

A jak tedy tyto adresy přenést? Viděl jsem několik postupů. Mezi nimi například i fígl s vykopírováním adres z odeslané pošty, odstraněním duplicit a vložení těchto adres do nové zprávy (bez odeslání) přičemž se defacto naplní našeptávač (musí se provést kontrola adres příjemce).

Mě se osvědčil sice méně přehledný ale ne zas tak složitý postup použitím oficiálního nástroje Mirosoftu MFCMAPI

Na jednom menším serveru jsem řešil problém, kdy po chybě jednoho z disků v konfiguraci RAID1 nešel nastartovat systém - systém neviděl žádný disk k nabootování.

 

 

Z úvodní informace je patrné, že Raid je rozsypaný, protože jeden z disků je vadný.

Během startu serveru je možné spustit konfigurační utilitu pomocí CTRL+I